VOCEA CARE NE UNEȘTE.

Ooops ! You forgot to enter a stream url ! Please check Radio Player configuration

LIVE

Debut în forță pentru Sheriff în Europa League

Sheriff Tiraspol a debutat în forță în grupele Europa League. Campioana Moldovei a învins echipa Omonia Nicosia cu 3-0.

Scorul a fost deschis deja în minutul 2 de nigerianul Rasheed Akanbi, care a profitat de degajarea excelentă a portarului ucrainean Maksym Koval, scrie IPN. Fostul jucător al Omoniei, nigerianul Iyayi Atiemwen a înscris pentru 2-0 din penalty, iar scorul final a fost stabilit în minutul 76 de senegalezul Mouhamed Diop, care a fost servit ideal de către Rasheed Akanbi.

În cealaltă partidă din grupă, Manchester United a cedat pe teren propriu în fața lui Real Sociedad cu 0-1. Următorul meci, Sheriff îl va juca pe 15 septembrie, pe stadionul Zimbru, contra echipei Manchester United.