DOSAR DE VIAȚĂ cu Margareta Pântea: „Părinții mei, sunt și au fost pentru mine un reper de demnitate, onoare, disciplină și credință”

În această ediție a emisiunii „DOSAR DE VIAȚĂ”, Natalia Catan deschide dosarul unei actițe iubită de public: Margareta Pântea

Pășim dincolo de roluri pentru a o descoperi pe Margareta Pântea — actriță la Tetrul Național „Mihai Eminescu”artistă desăvârșită, femeie de o noblețe rară și profesionalism, laureată a numeroase premii și distincții, care aduce pe scenă emoție pură și bucuria creației. O discuție profundă despre educația primită de la părinți, despre disciplina de acasă, despre tata care alerga în urma trenului și care a dus grijile și dorul în spate, despre sudiile la Școala Șciukin, despre oferta venită din Franța pentru a juca în filme, despre copii, familie care sunt sensul vieții – într-un dialog emoționant cu Natalia Catan.

Author

Articole similare

cele mai populare

Preluarea textelor de pe pagina www.voceabasarabiei.md se realizează în limita maximă de 500 de semne. În mod obligatoriu, în cazul paginilor web (portaluri, agentii, instituţii media sau bloguri) trebuie indicat şi linkul direct la articolul preluat din www.voceabasarabiei.md Instituţiile de presa care preiau articole sau imagini pentru emisiuni TV sau radio, vor cita sursa, iar ediţiile tipărite și cele electronice vor indica sursa şi autorul informaţiei. Preluarea integrală se poate realiza doar în condiţiile unui acord prealabil cu redacţia Vocea Basarabiei.