Poliția solicită suport pentru identificarea a doi tineri suspectați de săvârșirea unei escrocherii în proporţii deosebit de mari.
Potrivit poliției, suspecții apelau victimele și se prezentau ca fiind angajați ai unei instituții bancare, iar ulterior, sub pretextul că cardul bancar ar fi fraudat, solicitau date bancare suplimentare și apoi extrăgeau banii de la bancomate sau îi dobândeau prin transfer bancar.
Suspecții au cauzat victimelor prejudicii materiale în proporţii deosebit de mari și riscă închisoare de la 8 la 15 ani.
Author
-
A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științe ale Comunicării din cadrul Universității de Stat din Moldova, ulterior a urmat studiile universitare de masterat. A activat în calitate de reporter social, iar la moment are peste 10 ani de experiență în jurnalism. Este autoarea știrilor sociale și politice pe site-ul Vocea Basarabiei. Informarea calitativă este cheia unui om greu de manipulat.
View all posts






