VOCEA CARE NE UNEȘTE.

Ooops ! You forgot to enter a stream url ! Please check Radio Player configuration

LIVE

VIDEO/ Știrile serii prezentate de Dan Limbas

Germania va sprijini în continuare Republica Moldova, inclusiv printr-un nou ajutor financiar în valoare de 37 de milioane de euro. Anunțul a fost făcut de ministra de Externe a Germaniei, Annalena Baerbock.

Autoritățile separatiste de la Tiraspol vin cu sancțiuni împotriva „jurnaliștilor străini, inclusiv a celor de pe malul drept al Nistrului, care desfășoară activități jurnalistice în regiunea transnistreană fără acreditare prealabilă”.

Copiii cu Tulburarea Spectrului Autist vor beneficia de servicii specializate de diagnostic și abilitare psihopedagogică, logopedică, psihologică precum și reabilitare fizică și terapie ocupațională pentru copiii cu tulburări din spectrul autismului.

Cetătenii români care călătoresc în Regatul Unit al Marii Britanii sunt obligati, incepând din 2 aprilie, să obtină o Autorizatie Electronică de Călătorie.

Autor

Articole similare

cele mai populare

Preluarea textelor de pe pagina www.voceabasarabiei.md se realizează în limita maximă de 500 de semne. În mod obligatoriu, în cazul paginilor web (portaluri, agentii, instituţii media sau bloguri) trebuie indicat şi linkul direct la articolul preluat din www.voceabasarabiei.md Instituţiile de presa care preiau articole sau imagini pentru emisiuni TV sau radio, vor cita sursa, iar ediţiile tipărite și cele electronice vor indica sursa şi autorul informaţiei. Preluarea integrală se poate realiza doar în condiţiile unui acord prealabil cu redacţia Vocea Basarabiei.