Igo Grosu, președintele Parlamentului de la Chișinău, anunță că membrii grupării „ȘOR” pregătesc noi provocări în ajunul alegerilor parlamentare din 28 septembrie.
Potrivit oficialului, în următoarele zile, în spațiul public vor fi lansate diverse capturi de ecran false, pe care propaganda rusă le desenează acum împreună cu rețeaua criminală „Șor”.
„Atenție! Avem informații că în următoarele zile vor apărea capturi de ecran false. Propaganda rusă, împreună cu gruparea criminală „Șor”, încearcă să spargă mai multe conturi ale cetățenilor și ale demnitarilor de stat pentru a da o aparentă credibilitate acestor falsuri”, a subliniat Igor Grosu într-un mesaj video.
În acest context, el a recomandat cetățenilor să fie vigilenți, să verifice informația și să nu se lase manipulați.






