VOCEA CARE NE UNEȘTE

LIVE

Președinta R. Moldova a primit scrisorile de acreditare din partea a opt ambasadori

Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a primit astăzi, 3 decembrie, scrisorile de acreditare din partea a opt ambasadori.

Dintre aceștia, doar noul ambasador al Chinei, Dong Zhihua, va avea reședință la Chișinău. Ceilalți șapte ambasadori agreați sunt nerezidenți în Republica Moldova.

- Advertisement -

Este vorba despre:
Shoayb Casoo, ambasadorul agreat al Republicii Africa de Sud,
– Tigran H. Galstyan, ambasadorul agreat al Republicii Armenia,
– Angela Marianna Vigliotta Mella, ambasadorul agreat al Republicii Dominicane,
– Seydou Kamissoko, ambasadorul agreat al Republicii Mali,
– Alberto Antonio Rodriguez Goni, ambasadorul agreat al Republicii Orientale a Uruguayului,
– Pham Hai, ambasadorul agreat al Republicii Socialiste Vietnam,
– Mark Grey Marongwe, ambasadorul agreat al Republicii Zimbabwe. 

Author

Articole similare

cele mai populare

Preluarea textelor de pe pagina www.voceabasarabiei.md se realizează în limita maximă de 500 de semne. În mod obligatoriu, în cazul paginilor web (portaluri, agentii, instituţii media sau bloguri) trebuie indicat şi linkul direct la articolul preluat din www.voceabasarabiei.md Instituţiile de presa care preiau articole sau imagini pentru emisiuni TV sau radio, vor cita sursa, iar ediţiile tipărite și cele electronice vor indica sursa şi autorul informaţiei. Preluarea integrală se poate realiza doar în condiţiile unui acord prealabil cu redacţia Vocea Basarabiei.