VOCEA CARE NE UNEȘTE.

Ooops ! You forgot to enter a stream url ! Please check Radio Player configuration

LIVE

CUPA MONDIALĂ 2022: Argentina CAMPIOANĂ!

Argentina este noua campioană mondială la fotbal după ce a învins Franța la penaltiuri. A fost 3-3 după 120 de minute

Meciul dintre Argentina și Franța s-a încheiat la egalitate (3-3) după 120 de minute de fotbal și au urmat loviturile de departajare.

Franța egalează (3-3) într-un meci nebun cu Argentina la finala Campionatului Mondial de la Qatar, după al treilea gol înscris de numărul 10 Kylian Mbappe în minutul 118.

Argentina a revenit în avantaj în meciul cu Franța iar scorul este 3 la 2, după ce în minutul 109 Messi a reluat în poartă, după ce Lloris a respins şutul lui Lautaro Martinez.

Franța a marcat două goluri în două minute și a revenit în forță în a doua repriză a meciului cu Argentina la Campionatul Mondial de fotbal din Qatar, unde scorul este 2-2 la finalul celor 90 de minute. Urmează două reprize de prelungiri a câte 15 minute fiecare.

Francezii au marcat prin Kylian Mbappe după un penalty transformat în minutul 80 și un șut în minutul 81 din careu, după pasa lui Thuram.

Selecţionata Argentinei a condus echipa Franţei, campioana mondială en titre, cu scorul de 2-0, la pauza meciului care a avut loc duminică, pe Lusail Stadium din Al Daayen, în finala Cupei Mondiale de fotbal din Qatar.