Doi polițiști de patrulare au fost grav răniți după ce au fost loviți de o mașină pe traseul R6, în apropierea satului Grigorăuca din raionul Sângerei.
Potrivit Poliției, accidentul a avut loc în această după-amiază. Cei doi agenți de patrulare activau pe traseul respectiv și se aflau pe acostament, în afara autospecialei de serviciu, care staționa regulamentar cu semnalele luminoase conectate.
- Advertisement -
La un moment dat, aceștia au fost loviți violent de un automobil de model Volkswagen, condus de un bărbat. Ambii polițiști au fost transportați la spital, starea acestora fiind extrem de gravă. La fața locului, oamenii legii stabilesc toate circumstanțele.






