Un angajat al Brigăzii speciale „Fulger” a fost rănit după ce un coleg ar fi tras involuntar un foc din arma din dotare. Incidentul a avut loc cu puțin timp în urmă în incinta instituției.
Potrivit Poliției, în circumstanțe care urmează a fi stabilite, ofițerul de serviciu al brigăzii a efectuat o împușcătură involuntară din arma din dotare. Glonțul a ricoșat, rânind un angajat al instituției în zona gambei. Victima a primit imediat ajutor medical, fiind exclus orice pericol pentru viață sau sănătate.
Oamenii legii precizează că angajatul a cărui armă a fost implicată în incident are peste 20 de ani de activitate și experiență în mânuirea armelor de foc.
Cazul este examinat în cadrul unei anchete pentru stabilirea tuturor circumstanțelor. În același timp, a fost sesizată și Procuratura.






