Patru persoane au ajuns la spital după ce două mașini s-au ciocnit din cauza fumului provocat de un incendiu care a izbucnit la un camion cu cisternă.
Potrivit unui comunicat al Poliției, un camion cu cisternă care transporta combustibil, a luat foc în timpul deplasării pe traseul R 6, în apropierea satului Mihailovca.
Ulterior, doi șoferi au ignorat restricțiile impuse pe traseu și au încercat să circule prin fumul dens, mașinile lor, un Renault și o Toyota, tamponându-se. Ambii șoferi și doi pasageri au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale.
Șoferul autocamionului nu a avut de suferit. Circulația pe traseu a fost blocată, iar instituțiile abilitate înlătură consecințele incendiului și documentează circumstanțele producerii accidentului rutier.






