Emisiunile “Forum” și “Puncte de Reflecții” sunt sprijinite financiar de:

Conţinutul acestui site nu reprezintă poziţia oficială a Secretariatului General al Guvernului- Departamentul pentru Relația cu Republica Moldova.

”Iarba verde de acasă”, ”Descoperim destine”, ”Întâlniri cu prietenii”

10 ANI DE PARTENERIAT STRATEGIC

Dinamo este noul lider al campionatului național la futsal

22 Aprilie 2017 03:00 7989 0

Echipa Dinamo Chișinău este noul lider al campionatului național la futsal. Nou-promovata a învins-o pe campioana în exercițiu, Classic, cu 3-1, transmite IPN.

Classic a deschis scorul în minutul trei, când a punctat Vitalii Taranovici. Dinamo a avut puterea să întoarcă rezultatul până la pauză, prin Sergiu Nicolaiciuc și Andrian Sîrbu. Nicolaiciuc, care în ultimele două sezoane a evoluat pentru Classic, a stabilit scorul final în minutul 27.

Dinamo acumulează nouă puncte, cu două mai multe ca Balkan, care a remizat cu Victoria, scor 3-3. În alte două partide ale etapei a 3-a s-au înregistrat rezultatele: Sokol - Rîmbcom 2-9 și Olimpia - Atletico 10-4.